SKHU/WETA/1901/4.1/129

Madari borfesztivál

Kocs és Madar határon átnyúló együttműködése

A közelmúltban számos fejlesztési projekt valósult meg Madaron. E sikerszéria további példája a „Közös fesztiválok megrendezése Madaron és Kocson“ elnevezésű pályázat (kódja: SKHU/WETA/1901/4.1/129), mely a folklór és a kultúra bemutatása révén hozzájárul a turizmus fejlesztéséhez, a nemzetközi kapcsolatok elmélyítéséhez, a települések lakosai közötti új barátságok kialakításához és a már meglévők ápolásához, valamint a régió turisztikai lehetőségeinek kibővítéséhez. A pályázat az INTERREG V-A Szlovákia Magyarország Együttműködési Program Kisprojekt Alapja keretén belül, az Európai Regionális Fejlesztési Alap 48 824,72 eurónyi társfinanszírozásával valósul meg.

A projekt keretében Madar község többek között sörpadokat, asztalokat, székeket és sátrat vásárol a  hagyományos helyi rendezvények minőségénék javítása érdekében.

Dínom-dánom Madaron

Együtt fejlődik Kocs és Madar település.

A „Közös fesztiválok megrendezése Madaron és Kocson“ elnevezésű pályázat (kódja: SKHU/WETA/1901/4.1/129) az INTERREG V-A Szlovákia Magyarország Együttműködési Program Kisprojekt Alapja keretén belül, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósul meg.

Ennek köszönhetően Kocson augusztus 28-án falunap és gasztrofesztivál, míg szeptember 03. és 04. között Madaron kétnapos borfesztivál várja az érdeklődőket. A rendezvények a magyar, illetve helyi hagyományok jegyében telnek, gazdag kulturális- és gasztronómiai programok kíséretében zajlanak. A 2-napos borfesztiválon a madari Sutyúvölgyben borkóstolás, gasztrokorzó, valamint szórakoztató kulturális és hagyományőrző programok várják az odalátogatóknak.

A települések közös kiadvánnyal is készülnek, mely a főbb turisztikai látnivalókat és nevezetességeket, programlehetőségeket és információkat hívatott bemutatni nemcsak az ide látogató turisták, hanem a  tágabb közönség számára is.

Sikerrel járt a madari borfesztivál

2021. szeptember 3. és 4. között került megrendezésre a Madari Borfesztivál a madari Sutyúvölgy területén. Pénteken a Hu-Rock zenekar műsorát tekinthették meg az érdeklődők; míg szombaton Tomi Bohóc, a Perbetei mazsorett csoport, a Madari asszonykórus, Bernáth Tamás, valamint B.Tóth László is fellépett a modern táncok, a madari játékok és a fúvós zenekar mellett.

A célcsoport, vagyis a régió lakossága lehetőséget kapott többfajta programból kiválasztani a neki megfelelőt.  A rendezvényeknek köszönhetően a turizmus fellendülése  gazdasági pozitívummal is járt, hiszen a vállalkozók bemutathatták saját termékeiket, az odalátogatók pedig megkaphatták a kiválasztott  népművészeti alkotásokat. A hagyományőrző kézműves vásárban a termelők saját, egyedi, kézzel készített termékeiket kínálták az oda látogatók számára.

A rendezvény a „Közös fesztiválok megrendezése Madaron és Kocson“ elnevezésű pályázatnak (kódja: SKHU/WETA/1901/4.1/129) köszönhetően, az INTERREG V-A Szlovákia Magyarország Együttműködési Program Kisprojekt Alapja keretén belül, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósult meg.

Projektzáró rendezvény Madaron

Szeptember 30-án zárul Madar község és a magyarországi Kocs község közös pályázata. Ennek szellemében szeptember 24-én került megrendezésre a Madari Polgármesteri Hivatalban a „Közös fesztiválok megrendezése Madaron és Kocson“ elnevezésű pályázathoz (kódja: SKHU/WETA/1901/4.1/129) kötődő zárókonferencia. A rendezvény keretében Madar község polgármestere, Štefan Édes, valamint Kocs község polgármestere, Simon László, bemutatták a projekt tevékenységeit, elért eredményeit és sikereit, valamint a projekt megvalósítása keretében szerzett tapasztalataikat.

A pályázat az INTERREG V-A Szlovákia Magyarország Együttműködési Program Kisprojekt Alapja keretén belül, az Európai Regionális Fejlesztési Alap 48 824,72 eurónyi társfinanszírozásával valósult meg.

Madar borfesztivál

129 Madar sajtohir HU.pdf (325.92 kB)

Mellékletek

129 Madar sajtohir HU.pdf