Navigáció

Tartalom

SKHU/1601/4.1/056 HEALTH4ALL

Typ: egyéb
Vytýčeným cieľom nášho projektu je kvalitatívne zlepšenie služieb vo sfére sociálnej, zdravotníctva, infraštruktúry v spolupráci miestneho obyvateľstva v meste Ács (HU) a v obci Modrany (SK).

0dborné činnosti v rámci projektu sa skladajú z 3 častí:

(1) Rozširenie vedomostí a výmena skúseností odborných pracovníkov, v čom budú nápomocné odborné kurzy, oboznámením sa s dobrými cvičeniami, workshopmi, ktorý proces je efektívny v tom prípade ak propri rozvíjaní odborných kompetencií kladieme dôraz aj na ochranu psychického zdravia. Partneri si navzájom pomáhajú v rôznych témach, nakoľko to je nástrojom rozvinutia pohraničných regiónov.

(2) Hlavnou úlohou je zlepšenie sociálnej a zdravotnej situácie viacnásobne znevýhodneného  miestneho obyvateľstva. K zlepšeniu zdravotného stavu obyvateľstva treba zdôrazniť rolu prevencie, aj tak rozsširujeme ich znalosti a pomáhame im aj  s preventívnymi zdravotnými prehliadkami. Druhou podmienkou posilnenia konkurencieschopnosti je posilnenie sociálnej integrácie, ktorá umožňuje začlenenie sa obyvateľov znevýhodneného prostredia. Pre nich sú nápomocné praktické tréningy a komunitné aktivity pri reintegrácii. V regióne znáša problémy aj pozícia rómskeho obyvateľstva, pre ktorých plánujeme dopytovo orientovaný integračný program. Dôležitým prvkom sociálnej kohézie je blahobyt, ktorý sa môže vytvoriť hlavne s pracovnými miestami, budeme podporovať marginalizované skupiny obyvateľstva     s pracovnými tréningmi, umiestniť sa a udržať získané pracovné pozície.

(3) K rozvíjanou zdravotnej infraštruktúry je podstatné, aby základná zdravotná strarostlivosť bola prístupná v mieste bydliska, čo partneri umožnia rekonštrukciou budov.

Publicita projektu

HEALTH4ALL_PRESS RELEASE ON PROJECT START_EN

HEALTH4ALL_sajtóközlemény a projekt indításáról_HU

HEALTH4ALL_Tlačová správa o zahájeníprojektu_SK